A Délalföldi Kertészek Szövetkezetéről

A Délalföldi Kertészek Szövetkezete 2003-ban kezdte működését, mára pedig hazánk legjelentősebb termelői és értékesítő mezőgazdasági szövetkezeként tarthatjuk számon. Az 500 termelő tagot összefogó szerveződés célja, hogy biztosítsa a Szentesen és a környező településeken tevékenykedő zöldség- és gyümölcstermesztéssel foglalkozó egyéni termelők, családi vállalkozások és társas vállalkozások megélhetését. Szövetkezetünk egész évben friss és ízletes zöldségekkel látja el mind a belföldi, mind a külföldi áruházláncokat, kereskedőket, ezáltal pedig a fogyasztókat. Szentes és környéke évszázadok óta jelentős paprikatermesztő vidéknek számít, így a szövetkezet fő profilját is a paprikafélék képezik, mint a tölteni való fehér paprika – amely 2014-ben „szentesi paprika” oltalom alatt álló földrajzi árujelző címet kapott - valamint kiemelkedő jelentőségű a csípős hegyes erős paprika és az édeskés kápia paprika. A termékpalettánk részét képezi emellett a paradicsom, az uborka, valamint a káposztafélék (fejes káposzta, kínai kel). A termékek kb. 80%-a csomagolt áruként kerül értékesítésre, a zöldségfélék áruvá készítése a korszerű válogató- és csomagolóüzemünkben történik. Folyamatosan törekszünk a magas minőség biztosítására és a vevői igények maradéktalan kielégítésére, így a termékek 90%-a csak és kizárólag biológiai növényvédelmet alkalmazó termelőktől kerül beszerzésre. A sztenderd minőséget a GlobalGap rendszer alkalmazásával garantáljuk. A gyermekeknek szállított zöldségek és gyümölcsök is ezen szigorú feltételekkel kerülnek az iskolákba. Szívügyünk az egészséges életmód támogatása, ezért is veszünk részt a Nemzeti Iskolagyümölcs programban. Víziónk egy olyan tudatos felnövekvő generáció felnevelése, amelynek tagjai vásárlói döntéseikkel támogatják a hazai termelőket és gazdaságokat, szem előtt tartják a vásárolt termékek élettani hatását, mindennapi étkezésüknek pedig természetes részét képezik a zöldség- és gyümölcsfélék.