A program célja

Az Európai Uniós társfinanszírozású Nemzeti Iskolagyümölcs Program célja, hogy az általános iskolák tanulóival megismertesse és megkedveltesse a zöldségeket és gyümölcsöket, becsempészve azt a mindennapi táplálkozásba. A megfelelő ásványianyag- és vitaminbevitel fontos a fejlődő szervezet számára, ezt igyekszik biztosítani az iskolákba eljuttatott zöldség- és gyümölcsfélékkel a program. Mindemellett a nevelő szándék is megmutatkozik a kezdeményezésben: az iskolai példa hosszútávon segíthet az egészséges táplálkozási szokások kialakulásában, ezáltal pedig fontos eszköz lehet a betegségmegelőzésben és az elhízás elleni küzdelemben.

A program során az 1-6. osztályos tanulók részesülnek zöldség- vagy gyümölcsadagban, melyből hetente legalább kétféle kerül kiosztásra. Az iskolákba kerülő zöldség és gyümölcsfélék kiemelkedő minőség-ellenőrzésen mennek keresztül, és csakis hazai forrásból kerülnek a gyerekekhez.